Celosvětová crowdfunding kampaň pro Turris Omnia

Kategorie: PR
Datum: 1. prosince 2017

O projektu: V roce 2015 jsme vyhráli výběrové řízení správce české národní domény sdružení CZ.NIC, abychom mu pomohli získat prostředky na zahájení výroby českého open-source routeru Turris Omnia s vysokým výkonem a špičkovým zabezpečením. Crowdfundingová kampaň běžela na serveru Indiegogo s ambiciózním cílem 100 000 USD (přes 2 300 000 Kč). Vytyčený cíl se podařilo překonat hned několikanásobně.

Úkol: Představit špičkový všestranný router s inovativním zabezpečením komunitě síťových profesionálů a technologických nadšenců, kteří podpoří zahájení výroby v rámci crowdfundingové kampaně s cílem 100 000 USD.

Výsledky: Po konzultaci základní strategie indiegogo kampaně, PR a reklamních aktivit na sociálních sítích jsme pro klienta vybudovali bohatou databázi lokálních i zahraničních médií z celého světa relevantních pro síťaře i nadšence z řad geeků. Ty jsme následně oslovili sérií lokalizovaných tiskových zpráv informujících o přednostech novinky a průběhu crowdfundingové kampaně. Podařilo se nám dosánout pokrytí nejen na stránkách velkých technologických portálů jako Engadget či TomsHardaware s dosahem  přes 20 000 000 RU/m, ale také v tištěných zahraničních magazínech. Příkladem mohou být Heise Magazine a Linux Magazine. Uspěli jsme také na stránkách skutečných open-source nadšenců jako Pro Hacker a PCDemano. Celkem jsme zaznamenali 217 výstupů s nejvyšším zastoupením USA médií a zajistili jsme i publikace v Číně a Japonsku. Celkem se podařilo získat 1 223 230 USD a projekt Turris Omnia se tak stal nejúspěšnější českou crowdfunding kampaní historie.

TAGY

PR